Sběr kašatnů patří k oblíbené kratochvíli dětí. Kromě osvědčených zvířátek z nich můžete vyrobit vkusné dekorace na dveře a užít si podzimu plnými doušky.
Pak pomocí tavné pistole základ oblepíme kaštany. Ač se to nezdá, je to celkem časově náročné a hlavně pozor na prsty (pracuji s tavnou pistolí stále, ale tolik puchýřů jsem si v jeden den už dlouho neudělala)
Nebo můžeme zvolit jednodušší variantu. Kaštany si vrtačkou provrtáme skrz naskrz.
A navlečeme je na pevnější drát.
Konce k sobě smotáme a přebytek uštípneme.
Pak máme nesčetně možností. Nechat jednoduchý kruh s jutovou mašlí…
Přidat menší středový…
Nebo navléct další provrtané kaštany na provázek. Doporučuji opět využít triku s namočeným koncem provázku do vosku (nebude se třepit a i bez jehly ho pohodlně provlečete malou dírkou).
A zavěsit je doprostřed kruhu.
Nebo co takové makovice?
Já se zamilovala do prázdných šnečích ulit, kterých máme na zahradě mraky. Stačí provrtat malé dírky. A opět navléct na provázek.
No a nemusíme zůstávat u kolečka. Díky drátu lze kruh hezky tvarovat. Třeba do srdíčka.
Svátek Všech svatých má u nás dlouhou tradici. Pravidelně chodíme na hřbitov a zdobíme hroby svých blízkých zemřelých. I zde ráda vystupuji z davu a zkouším udělat ozdoby na hrob své babičky trochu originálněji.
Při procházce si nasbíráme různě silné větvičky.
Ty pak pilkou rozřežeme na cca 3-8 cm různé špalíčky.
Samozřejmě můžeme použít kupovaný polystirenový nebo pěnový základ na věnce. Ale pokud zrovna nemáme po ruce, můžeme si pomoci malým trikem. Z kartonu si vystřihneme takové mezikruží, o šířce jak chceme mít velký věnec.
Pak si vezmeme nějaký starý hadr nebo lze použít i igelitový pytel, který stočíme na náš připravený kruh a to celé oblepíme lepicí páskou.
Tím dostaneme základ, který je při zemi plochý a naopak nahoru trochu vystouplý, takže se nám na něj bude dobře lepit.
Pak pomocí tavné pistolky začneme lepit na základ připravené špalíčky. Prostě nahodile, ledabyle, jak nás napadne.
Tak uděláme takovou první základní vrstvu, kdy nám ještě celkem dost prosvítá základ věnce.
No a pak prostě tam, kde stále vidíme základ věnce, prostrkujeme a lepíme další a další dřívka. Proto je lepší mít i hodně malé kousky, které vyplní i ty nejmenší mezery. Po asi hodině práce máme hotovo a takto nějak by náš věnec mohl vypadat.
Jdeme na zdobení. Já použila usušené makovice, které jsem ale nastříkala bílou barvou ve spreji. Nejen z estetických důvodů, ale barva mi také makovice zaizoluje a věnec tak déle odolá povětrnostním vlivům.
Na zelenou dekoraci můžete použít buď listy z umělé dekorační květiny a nebo obvyklou cesmínu.
Pak jsem chtěla dodat takovou tu pomyslnou třešinku na dortu, a tak jsem našla starý nepotřebný perlový náhrdelník, který jsem rozebrala. A jednotlivé perličky jsem sem tam přilepila tavnou pistolkou na věnec.